anse
11 بهمن 1401 - 16:05

«امید آفرینی» اولویت رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد باشد

مسئول سازمان بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ضروری است امید آفرینی اولویت رسانه‌ها و فعالان مجازی این استان باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، سرهنگ عباس رضایی صبح امروز در آیین معرفی مدیر کانون بسیج رسانه شهرستان کهگیلویه، اظهار داشت: علاوه بر جریان سازی یکی از مأموریت‌های ما در بسیج رسانه، ترویج امید بر پایه انعکاس خدمات در جامعه در کنار مطالبه‌گری برای محرومیت‌زدایی و رفع آسیب‌های اجتماعی است.

وی عنوان کرد: سازمان بسیج رسانه یکی از سازمان‌های زیرمجموعه بسیج اقشار بوده و هدف بسیج اقشار، هماهنگ کردن و هدف‌گذاری اقشار مختلف در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی است. 

رضایی افزود: در همین راستا، سازمان بسیج رسانه در دهه 90 در کشور تأسیس شد تا متخصصین حوزه رسانه تحت لوای این سازمان، هماهنگ شوند و از تخصص‌های رسانه‌ای در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی بهره برده شود. 

وی بیان کرد: وظیفه ما در سازمان بسیج رسانه جذب، آموزش، سازماندهی، حفظ انسجام، ساماندهی و به کارگیری اصحاب رسانه برای انقلاب و نظام است تا به هدف این سازمان یعنی تشکیل جبهه واحد رسانه‌ای در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهبری نایل شویم.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که بسیج رسانه وظیفه خدمتگذاری و خادمی فعالان عرصه رسانه را برعهده دارد، اظهار داشت: ساختار بسیج رسانه بسیج کنندگی بوده و در هیچ عرصه‌ای به عنوان متصدی ورود نمی‌کند. 

رضایی افزود: تمامی فعالان رسانه‌ای اعم از مدیران، سردبیران، خبرنگاران، عکاسان، گزارش نویسان، فعالان رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به عضویت آن دربیایند. 

وی با بیان این که 183 نفر از فعالین رسانه و فضای مجازی استان تاکنون عضو بسیج رسانه شده‌اند گفت: بسیج رسانه در طول سال برنامه‌های مختلفی اعم از آموزشی، فرهنگی، خدماتی و ورزشی برای اصحاب رسانه برگزار می‌کند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر و مسابقات رسانه ای به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات بسیج رسانه یاد کرد و گفت: آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر کهگیلویه و بویراحمد تا یک ماه آینده در یاسوج برگزار می‌شود. 

رضایی در پایان خواستار همکاری و همراهی مسئولان و خبرنگاران شهرستان کهگیلویه با مدیرکانون بسیج رسانه این شهرستان جهت فعال شدن کانون این شهرستان و برگزاری برنامه‌های انس و الفت بین خبرنگاران، و اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی ورزشی شد. 

سرهنگ پاسدار پوربهشت، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه نیز یکی از اولویت‌های اصلی اصحاب رسانه را اقدام عملی در حوزه جهاد تبیین خواند و تصریح کرد: در شرایط جنگ همه جانبه دشمن، رسانه‌ها با فرمان جهاد تبیین در خط مقدم خنثی سازی نقشه‌های شوم دشمنان هستند.

وی ضمن تقدیر از همکاری اصحاب رسانه شهرستان کهگیلویه با بسیج و سپاه این شهرستان و تبریک به مدیر کانون بسیج رسانه این شهرستان، آمادگی خود را برای حمایت از  اجرای برنامه‌های کانون بسیج رسانه این شهرستان عنوان کرد. 

سرهنگ پاسدار جمشید ارسلان جو، مسئول ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح نیز در این نشست، امید آفرینی و جهاد تبیین را از مهم‌ترین وظایف اصحاب رسانه عنوان کرد و گفت: هرچند مشکلاتی در حوزه معیشت مردم وجود دارد، اما با وجود تحمیل جنگ، تحریم‌ها و چوب لای چرخ گذاشتن‌های دشمنان، حجم خدمات جمهوری اسلامی در همه مناطق کشور ما از جمله در شهرستان کهگیلویه و دیگر مناطق استان محروم ما به قدری بالا بوده که قابل قیاس با قبل از انقلاب و هیچ انقلاب دیگری نیست.

وی خدمات گسترده جمهوری اسلامی تا دور افتاده‌ترین روستاهای استان و کشورمان را قابل ستایش خواند و گفت: رسانه‌های خودفروخته و بیگانه هیچ وقت گوشه‌ای از حجم  خدمت‌رسانی‌ها را عنوان نمی‌کند و هدفشان و تلاششان نمایش کشوری سیاه و پر از بدبختی از جمهوری اسلامی ایران است که توانایی مدیریت کشور را ندارند. 

مسئول ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح گفت: اصحاب رسانه خط مقدم تقابل با این جنگ رسانه‌ای هستند. 

به گزارش تسنیم، در پایان این جلسه در حکمی با امضای سردار خرم دل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد، سجاد محمدیان به عنوان مدیرکانون بسیج رسانه شهرستان کهگیلویه معرفی شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1010403