anse
07 فروردین 1402 - 15:44

آمریکا بزرگ‌ترین دیکتاتور جهان است

دبیر شورای امنیت روسیه با اشاره به اینکه آمریکا مدعی حمایت از آزادی بیان است، این کشور را بزرگ‌ترین دیکتاتور جهان خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه می‌گوید که واشنگتن عملاً حاکمیت کشورها را نقض کرده و در عین حال مدعی حمایت از آزادی بیان است.

پاتروشف گفت: آمریکا در عین حال که فریبکارانه درباره حق انتخاب حرف می‌زند، بزرگ‌ترین دیکتاتور جهان است و در عمل به بیان ساده از کشورهایی که حاکمیت و دمکراسی آنها را نقض کرده، سوءاستفاده می‌کند.

وی با اشاره به اجلاس پیش روی سران درباره دمکراسی که به میزبانی آمریکا برگزار می‌شود، تاکید کرد که این رویداد «قطعا در چهارچوب رقابت انتخاباتی آمریکا که از همین حالا شروع شده، برگزار می‌شود و به باور او، این اجلاس یکی دیگر از دورهمی‌ها در حمایت از نظم جهانی است که واشنگتن خواستار ایفای نقش مرکزی و نامحدود در آن بوده و هر صدای مخالف در این اجلاس برچسب کشور غیردمکراتیک خواهد خورد.»

پاتروشف افزود: آمریکا یک بار دیگر خود را مدافع قانون بین‌الملل اعلام کرده و خواهد گفت که باقی کشورهای جهان باید از مقرراتش پیروی کنند. رقبای ژئوپلیتیکی، عامدانه به جنایت جنگی و فساد متهم خواهند شد اما آنها (کشورهای حاضر) مثل همیشه چشم‌شان را روی نسل‌کشی حقیقی و کلاهبرداری مالی که با تایید کاخ سفید صورت می‌گیرد، خواهند بست.

وی همچنین بر این باور است که در این اجلاس درباره تامین غذا برای گرسنگان جهان و آزادی کسانی که به غلط محبوس شده‌اند، وعده و وعید داده خواهد شد. با این حال، به گفته پاتروشف، «آنها درباره این واقعیت که حدود یک‌پنجم تمام زندانیان جهان، از جمله زندانیان محکوم به حبس ابد در زندان‌های آمریکا محبوس هستند، همچنان سکوت خواهند کرد. آنها با غرور از حقوق اقلیت‌های جنسیتی حمایت و برای تمام جهان «نسخه سبز» پیچیده و بحران انرژی در کشورهای اقماری را تسریع می‌کنند.»

دبیر شورای امنیت مسکو در ادامه پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را یک طرف جنگ اوکراین نامید. به گفته وی، هدف اصلی ناتو بر هیچکس پوشیده نیست.

وی تاکید کرد: در واقع، کشورهای عضو ناتو طرف‌های دخیل در جنگ هستند. آنها هدف و نیت اصلی خود را پنهان نکرده و در تلاشند تا این رویارویی نظامی را تا حد ممکن کِش بدهند و در نهایت نظاره‌گر شکست روسیه در میدان نبرد و تجزیه هرچه بیشتر باشند.

به باور وی، مساله جنگ اوکراین یکی از موضوعات اصلی اجلاس دمکراسی خواهد بود که اواخر ماه مارس در واشنگتن برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: آنها اوکراین را به یک اردوگاه نظامی بزرگ تبدیل کرده‌اند. سلاح، مهمات و اطلاعات برای نیروهای اوکراین می‌فرستند. مشاوران و مربیان ناتو سربازان اوکراین را آموزش داده و مزدوران در جبهه‌های نئونازی می‌جنگند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1112424