anse
04 دی 1401 - 14:23

خروج سامانه بارشی از آسمان لرستان طی امروز بعدازظهر/ دمای شبانه کاهش چشمگیری دارد

معاون هواشناسی لرستان از خروج سامانه بارشی از استان طی امروز عصر خبر داد و گفت: برای فردا دوشنبه تا ساعات بعدازظهر روز سه‌شنبه جوی آرام را در استان انتظار داریم.

زینب اکبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای استان، اظهار کرد: آخرین تصاویر دریافتی از ماهواره و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان میدهد طی امروز تا ساعات بعدازظهر با توجه به فعالیت امواج پایانی سامانه بارشی در اغلب نقاط استان، بارش‌هایی به شکل پراکنده همراه با وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: در ارتفاعات و نواحی کوهستانی و سردسیر نیز رگبار برف را پیش‌بینی می‌کنیم.

معاون هواشناسی لرستان از خروج سامانه بارشی از استان طی امروز عصر خبر و ادامه داد: برای فردا دوشنبه تا ساعات بعدازظهر روز سه‌شنبه جوی آرام را در استان انتظار داریم.

اکبری تصریح کرد: البته طی این بازده نیز پوشش ابر و مه‌آلودگی هوا را خواهیم داشت.

معاون هواشناسی لرستان به ورود سامانه بارشی دیگری از بعدازظهر روز سه‌شنبه به استان اشاره و خاطرنشان کرد: از سه‌شنبه شب تا ساعاتی از روز چهارشنبه در برخی نقاط جنوب، شرق و به ویژه جنوب شرق استان بارش پراکنده برف و باران و گاهی وزش باد قابل ملاحظه را خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: برای پایان هفته مجددا با حاکمیت شرایط آرام و پایدار پدیده جوی خاصی مشاهده نمی‌شود.

معاون هواشناسی لرستان از کاهش دماهای شبانه استان طی امروز و فردا خبر و ادامه داد: مدیریت مصرف حامل‌های انرژی در این روزها توصیه می‌شود.

اکبری تصریح کرد: طی ۲ روز گذشته در سطح ایستگاه‌های استان بیشترین میزان بارندگی در شول‌آباد با ۸۸ میلی‌متر و در سطح شهرستان‌ها نیز پلدختر با ۵۳ میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی را داشته است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 932666