anse
11 بهمن 1401 - 12:41

ثبت بیشترین میزان بارندگی در آبدانان

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام گفت: ایستگاه باران سنجی آبدانان با ۵۲ میلی‌متر و میمه واقع در شهرستان دهلران با ۴۶ میلی‌متر بیشترین بارش طی ۲۴ ساعت گذشته را داشته اند.

مجتبی میهن پرست رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت:طی بارش های روز دوشنبه تا پنجشنبه همه استان تحت تاثیر نفوذ این موج بارشی قرار دارد که میزان دریافت نزولات جوی به صورت نقطه ای متغیر است.

وی افزود: میزان بارش ها در نیمه شرقی ( شمال شرق تا جنوب شرق ) نسبت به سایر مناطق بیشتر است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام گفت: بارش ها تا اواخر وقت پنجشنبه کماکان ادامه خواهد داشت و امروز تا اخر وقت بارش های موثری در استان رخ می دهد، اما فردا از شدت بارش ها کاسته می شود.

میهن پرست گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین بارش در بخش بولی چوار با پنج میلی‌متر و زرنه ایوان با هشت میلیمتر بوده و مقدار بارش ها در ایلام نیز ۱۵ میلی‌متر ثبت شده است.

وی ادامه داد: طی روز پنجشنبه با فعالیت یک موج زودگذر مجدد به شدت بارش ها افزوده و اواخر وقت نیز از آسمان استان خارج می شود و روز جمعه ایلام جوی پایدار خواهد داشت.

میهن پرست گفت: ایستگاه باران سنجی آبدانان با ۵۲ میلی‌متر و میمه واقع در شهرستان دهلران با ۴۶ میلی‌متر بیشترین بارش طی ۲۴ ساعت گذشته را داشته اند. 

پایان پیام/

 

 

 

 

 

 
منبع: فارس
شناسه خبر: 1009631