anse
14 دی 1401 - 14:03

تیم‌های امدادی هلال احمر خوزستان در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند

اهواز- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از آماده‌باش کامل تیم‌های امدادی این جمعیت در پی اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال ورود سامانه بارشی جدید به استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیرعباس نجفی ظهر امروز چهارشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای بیان کرد: با توجه به اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی در خصوص احتمال ورود سامانه بارشی و شدت بارش‌ها از روز چهارشنبه تا اواخر هفته در خوزستان و احتمال وقوع سیلاب و جاری شدن روان آب‌ها در مسیل‌ها و طغیان برخی رودخانه‌های فصلی، تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر خوزستان در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: همه توان لجستیک امدادی در پایگاه‌های عملیاتی و شعب هلال احمر آماده به کار شده و تیم‌های تخصصی و پشتیبانی این جمعیت نیز آماده پاسخگویی سریع به سوانح احتمالی و ارائه خدمات امداد و نجات به متأثران از شرایط جوی پیش بینی شده هستند.

وی گفت: از مردم درخواست می‌شود با توجه به اخطارهای عوامل امدادی مبنی بر پرهیز از توقف در حاشیه رودخانه‌ها، همکاری لازم را با تیم‌های امدادرسان داشته و در صورت نیاز به دریافت خدمات امداد و نجات از طریق شماره گیری شماره ۱۱۲ مراتب را اطلاع رسانی کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 954723